Szilasliget ( + 15km-es vonzáskörzete) - óvoda, magánóvoda, egyházi óvoda, családi napközi - Óvoda Kereső

Meseliget Óvoda

VÁROS: Szilasliget
CÍM: József A. út 71-75.

Webcím: www.kerepesiovi.hu/meseliget

BEMUTATKOZÁS: Tagóvodánkban feladatunknak választottuk a természethez, a környezethez való érzékenység, a nyitottság kialakítását, megalapozását. A mindennapi tevékenység és játék során az egészséges életmódot és a természetes anyagok használatát részesítjük előnyben. Nevelőmunkánkat az iskolában megalakult Nevelési Tanácsadó munkatársai támogatják (logopédus, fejlesztőpedagógus, pszichológus). Nevelőtestületünk csupa ügyes kezű, és jó hangú óvó nénikből áll, kiknek a kedves dadus nénik segítik munkájukat. Nyitottak vagyunk az önképzésre, és fogékonyak az új dolgok iránt. Van közöttünk fejlesztőpedagógus, nyelv és beszédfejlesztő, korai fejlesztő, gyógypedagógiai asszisztens, népi játszóház vezető, néptánc-oktató, kézműves, úszóoktató, és hitoktató pedagógus is. Mind a három intézményünkben biztosított az egészséges testmozgás. Jól felszerelt tornateremben mozoghatunk, játszhatunk. Úszástanulásra is van lehetőség. Tágas udvarunkon kitárulhat a világ számunkra. A mozgás egy speciális fajtáját is elsajátíthatjuk ez, pedig a néptánc. Délutáni nevelőtevékenységünket jól működő zene - ovi gazdagítja, illetve angol nyelvtanulásra is van lehetőség.

Gesztenyés Óvoda

VÁROS: Kistarcsa
CÍM: Eperjesi út 1

Webcím: www.kistarcsaovi.hu

BEMUTATKOZÁS: Óvodai nevelésünk gyermekközpontú, befogadó, biztosítja minden gyermek számára az egyenlő hozzáférést, életkoronként és egyénenként változó testi és lelki szükségleteinek megfelelően. Helyi Nevelési Programunk a családokkal együtt működve nevelési tevékenységüket kiegészítve törekszik a gyermeki személyiség kibontakoztatására. Óvodásaink: aktívak, érdeklődőek, szívesen tevékenykednek. Választékosan beszélik anyanyelvüket, gondolataikat világosan kifejezik. Testileg, lelkileg egészségesen fejlődnek. Rendelkeznek az életkoruknak megfelelő testi, lelki képességekkel és készségekkel. Elérik az iskolai élet megkezdéséhez szükséges fejlettségi szintet.

Szentmihályi Játszókert Óvoda

VÁROS: Budapest XVI. kerület
CÍM: Baross u. 141.

BEMUTATKOZÁS: Az egész óvodára jellemző az őszinte, nyílt, szeretetteljes légkör. Igyekszünk nyugodt feltételeket biztosítani a gyermekek testi, értelmi és érzelmi fejlődéséhez.
A feladatok közül prioritást élvez az érzelmi nevelés és szocializáció biztosítása. Fontos, hogy a gyermekeket az óvodában érzelmi biztonság, szeretetteljes légkör vegye körül. Nevelőtevékenységünk fontos feladata az anyanyelvi nevelés, az anyanyelv fejlesztése, de gondot fordítunk az értelmi képességek és a kreativitás fejlesztésére is. Az egészséges életvitel megalapozása érdekében nevelő-fejlesztő munkánkban dominánsan jelentkezik a szabadban végzett mozgásos tevékenységek időtartamának lehetőség szerinti legjobb kihasználása. Ehhez rendezett udvarok, esztétikus, európai szabványnak megfelelő udvari játék-, és sporteszközök állnak rendelkezésünkre. A rendszeres és irányított mozgás, a testnevelés a gyermekek minden igényét kielégítő új, modern tornateremben valósul meg.
Speciális lehetőségek önköltséges formában: úszás, óvodás torna. Ezekhez a szolgáltatásokhoz igyekszünk minél több pályázati támogatást is szerezni. Szülői igény alapján az ingyenes hittan foglalkozásoknak is helyet biztosítunk. Intézményünk egy csoportjában szülői kezdeményezésre, a fenntartó döntése alapján német nemzetiségi óvodai nevelés zajlik.