Visegrád ( + 15km-es vonzáskörzete) - óvoda, magánóvoda, egyházi óvoda, családi napközi - Óvoda Kereső

Apátkúti Egycsoportos Óvoda - iskolai felkészítéssel

IRÁNYÍTÓSZÁM: 2025
VÁROS: Visegrád
CÍM: Apátkúti völgy HRSZ:03/157

Webcím: www.apatkuti.hu/index.php/pedagogiank/14-iskolaelokeszito-evfolyam

BEMUTATKOZÁS: Az óvodából az iskolába való átlépés nagy változást hoz a gyermekek életében. Elhagy egy megszokott környezetet, megváltoznak felnőtt és gyermektársai, napirendje is teljesen átalakul. A játék ideje jelentősen lerövidül, kötelességei, feladatai lesznek. Ezt a nagy lépést szeretnénk megkönnyíteni egy olyan vegyes életkorú óvodai csoport indításával, ahol az iskolakezdés előtt álló gyermekekkel külön játszva, foglalkozva a tanuláshoz szükséges részképességeket fejlesztjük, mint például: finommotorika, írásmozgás, melyek az írás elemek tanulását könnyítik meg; vizuális és akusztikus észlelés, mely az olvasás alapvető szükséglete; emlékezet, vagy memória fejlesztés, mely a tanulás alapja; téri irányok, tájékozódás. Minden 3-7 év közötti gyermekeket szeretettel várunk csoportunkba! Apátkúti Általános Iskola - Iskola előkészítő évfolyam. A vegyes korösszetételű csoport ideális a közösségi nevelés szempontjából, ugyanis a kicsik sokat tanulhatnak a nagyoktól, a nagyokat pedig motiválja az, ha példaként állhatnak a kicsik előtt és megmutathatják tudományukat, tudásukat nekik, valamint irányíthatják és védelmezhetik őket. Ez a csoportszervezési forma a testvérpárok számára is optimális megoldást nyújt. Kihasználva azt, hogy az iskola és az óvoda egy épületben nyer elhelyezést, az óvodás korú gyermekek is részt tudnak venni az életkoruknak megfelelő iskolai programokban. Ezáltal megismerhetik a tanító pedagógusokat és az iskolai környezetet is megszokják.