Karcag ( + 15km-es vonzáskörzete) - óvoda, magánóvoda, egyházi óvoda, családi napközi - Óvoda Kereső

Egyesített Óvodai Intézmény

VÁROS: Püspökladány
CÍM: Bajcsy Zs. u. 8.

Webcím: www.http://ovodapuspokladany.hu

BEMUTATKOZÁS: Óvodánk elhivatott, jól képzett, folyamatosan fejlődő szakemberei a családdal együttműködve, a családi nevelést kiegészítve segítik a gyermekek fejlődését. Külső és belső továbbképzések eredményeképpen a dolgozóink szakmaszeretete szakmai tudással is párosul. Nevelőtestületünk fogékony a pedagógiai innovációkra. Az „Óvodai nevelés a művészetek eszközeivel” című  alternatív program értékeire építve működtetjük az etnikai kiegészítő programot, és az integrációs programot. Évek óta hatékonyan működtetjük a „Bátran megyek iskolába” óvoda – iskola átmeneti programunkat, karöltve városunk valamennyi általános iskolájával. Tapasztalataikat jó gyakorlatként ismerhetik az országban. Országos konferencián bizonyítottuk, hogy példa értékű ahogyan viszonyulunk a cigány gyermekek neveléséhez. Módszereink eredményeképpen minden cigány gyermek jár óvodába 3 éves korától, és sikeresen kezdik az iskolát. Az országban elsők között dolgoztuk ki az óvodáskorú tehetségígéretek gondozói rendszerét. Ennek eredményeképpen minden 5 évet betöltött óvodás gyermek részt vehet egy éven át egy 30 órás tehetséggondozó műhely tevékenységében. Alapítói vagyunk az Óvodapedagógusok Országos Tehetséggondozó Tanácsának. Munkaközösségek és művészeti csoportok működtetésével biztosítjuk dolgozóink tehetséggondozását is.