Ócsa ( + 15km-es vonzáskörzete) - óvoda, magánóvoda, egyházi óvoda, családi napközi - Óvoda Kereső

Nefelejcs Napköziotthonos Óvoda

VÁROS: Ócsa
CÍM: Dózsa György tér 1

Webcím: www.nefelejcsovoda.hu

BEMUTATKOZÁS: A Nefelejcs Központi Óvoda 8 csoporttal, az adott nevelési évben180-190 fő gyermek, a Napsugár Tagóvoda 4 csoporttal (100-110 főgyermek) működik. Mindkét épületben a gyermekek étkeztetését az óvodákon belül működő saját konyhák biztosítják. Külön gondot fordítunk az egészséges táplálkozásra (többféle zöldség, gyümölcs naponta). Biztosítjuk az ételallergiás gyermekek étkeztetésének feltételeit is. Az intézmény udvara tágas, fákkal szegélyezett, nagy füves területtel rendelkező, az utcai forgalomtól elzárt. Udvarunkon esztétikus fajátékok, homokozók várják a gyermekeket. Minden csoport udvarrészén virágos, zöldséges, közös fűszernövényes kertek vannak kialakítva, melyet a gyermekek a felnőttekkel közösen egész évben gondoznak. A csoportszobák berendezéseiben hangsúlyos a természetes anyagok előtérbe helyezése (gyékényből, vesszőből font egységes játéktartók, fenyőfa bútorok) az esztétikus praktikus élettér kialakítása (élősarok, játékkuckók) . A gyermekek mozgásának fejlesztését viszonylag jól felszerelt tornaszoba biztosítja.

"Új Bóbita" Óvoda

VÁROS: Dabas
CÍM: Szent István út 34

Telefon: 06 (29) 360-810

BEMUTATKOZÁS: Intézményünkben lehetőséget adunk a nevelési idő keretein belüli rendszeres, akár napi szintű logopédiai-, fejlesztő- és felzárkóztató programokon való részvételre is. Nagy hangsúlyt fektetünk továbbá a szociálisan hátrányos helyzetű családokból érkező gyermekek közössége való illesztésére, speciális fejlesztésükre. Heti rendünkbe rendszeresen beépül még a játékos bibliaoktatás, valamint a speciális zenei képzés, melynek során nagycsoportosaink dobos képzésben is részesülnek a "Dabasi Dobos Ovisok" program keretében. E programnak eredményességét mutatja a dabasi Világzenei Dobfesztivál nyitó műsorszámának nagy sikere, melyet hagyományosan városunk óvodásai adnak elő.

Kökörcsin Napközi Otthonos Óvoda

VÁROS: Kakucs
CÍM: Székesi u. 3

Webcím: www.facebook.com/pages/K%C3%B6k%C3%B6rcsin-%C3%93voda-Kakucs/520272634700630

BEMUTATKOZÁS: Tágas aula, minden csoportnak külön szoba, a akadálymentes mosdók és szép játszótér fogadja nap, mint nap a kicsiket.

Ficánka Montessori Óvoda - magánóvoda - naponta angol nyelv oktatás - hetente úszás - gyermekjóga - ovifoci - színház - iskolaelőkészítő - XXIII. - XX. kerület

BEMUTATKOZÁS: Ficánka Magánóvoda : „Jó ide járni” 22 éve működő magánóvodánk természetközeli környezetben Montessori módszerrel és eszközökkel (Mit jelent a Montessori módszer?)  várja kis ovisait. Foglalkozásaink:  naponta angol nyelvű foglalkozás, heti rendszerességgel úszás és vízhez szoktatás, ovifoci, gyermekjóga, logopédiai foglalkozás, néptánc, népi játékok, gyermekszínház programok, kirándulások, természetjárás, ovis művészeti tevékenységek, játékos tanulás, iskolaelőkészítő foglalkozások. Az angol foglalkozások napi rendszerességgel  angol nyelven beszélő óvópedagógus vezetésével játékos formában, énekkel, mesével történik, amely során hatékonyan tanulják ovisaink az angol nyelvet. Ezáltal heti egy alkalommal úszni visszük a gyerekeket a Lobogó utcai tanuszodába, ahol Koppány Csaba és Torday András úszómesterek vezetésével sajátíthatják el az úszás technikáját. A kicsiknek lehetőségük van a vízhez szoktatásra: játékkal, csúszdával, külön oktatóval. Gyermekjóga hetente: Mesébe ágyazva, játékos formában ismerik meg a gyerekek a különböző testtartásokat (ászanákat). A mozdulatok elnevezése is a gyerekeket körülvevő növény-és állatvilágból kerül ki. Így átvarázsolhatjuk magunkat pl. hattyúvá, tündérrózsává, tigrissé, tücsökké, fűzfává stb. Mind a mese, mind a mozgás a gyerekek mindennapi életének fontos eleme. A gyermekjóga órán a mesét és a mozgást összekapcsoljuk, és jógaelemekkel gazdagítjuk. Az egészséges táplálkozás és mozgásos tevékenységek fontos részét képezi az ovis tevékenységünknek. Szülők rólunk írták  Facebook oldal: Ficánka Óvoda  Videó megjelenés: Youtube Ficánka Óvoda : Öleléskör

Szívárvány Napköziotthonos Óvoda

IRÁNYÍTÓSZÁM:
VÁROS: Alsónémedi
CÍM: Szent István Tér 8.

Webcím: www.szivovi.hu

BEMUTATKOZÁS: Mindkét épületünk felújított, jó állapotban lévő, az előírt norma szerinti, esztétikus. Udvaraink teljes felújítása a nyáron fejeződött be. Az udvari játékok a megfelelő számban állnak gyermekeink rendelkezésére az előírások szerintiek. Az udvaron változatos a burkolat a fajátékok gumitégla felületen állnak, nagy árnyas, füves területen mozoghatnak, de betonozott teraszokon is játszhatnak. A csoportszobák berendezése a gyermekek jó közérzetét és tükrözi a csoportban dolgozó óvónők szín és ízlésvilágát. Előttünk álló feladat a tornaterem megépítése, amely az integrált neveléshez, az alapozó terápiához, a gyógytestneveléshez elengedhetetlen.

Napraforgó Óvoda

VÁROS: Bugyi
CÍM: Sport u. 1.

Webcím: www.napraforgoovodatitkarsag.hupont.hu

BEMUTATKOZÁS: Intézményünk Bugyi Nagyközségben a fő útvonalaktól, s vasutaktól távolabb, az Ócsa-Kiskunlacháza, a Taksony – Dabas – Kunpeszér közötti utak kereszteződésében található. Épületeink csendes, nyugodt, a nagy átmenő forgalomtól távolabbi környezetben helyezkednek el. Részben önállóan gazdálkodó szerv vagyunk, fenntartónk Bugyi Nagyközség Önkormányzata. Az épületeket esztétikus, fákkal, bokrokkal övezet udvarok veszik körül. Elegendő homokozó, a gyerekek mozgásigényét kielégítő mászókák, hinták, csúzdák stb. találhatóak. 1999. óta az „Óvodai nevelés játékkal, mesével” személyiségfejlesztő nevelési programra épülő Helyi Óvodai Nevelési Programmal dolgozunk. Intézményi keretek között megoldott a logopédiai, fejlesztő és pszichológiai ellátás.