Lábatlan ( + 15km-es vonzáskörzete) - óvoda, magánóvoda, egyházi óvoda, családi napközi - Óvoda Kereső

Picur Magánóvoda

VÁROS: Veresegyház
CÍM: Mogyoródi u. 55.

Webcím: www.picurovoda.hu

BEMUTATKOZÁS: Családias légkörben, otthonos környezetben telnek mindennapjaink. Két kis létszámú (max. 10-15 fő) vegyes életkorú csoportot alakítottunk ki. Óvodánk nevelési eszközeiben megtalálható a játék, az évszakokhoz és ünnepekhez kapcsolódó mesék, versek, mondókák, dalok. A gyerekek érdeklődésére, kíváncsiságára mint életkori sajátosságra építve biztosítunk változatos tevékenységeket. Az anyanyelv fejlesztése a mindennapos mondókázással, verseléssel, meséléssel és énekléssel történik óvodánkban. Egyéni és differenciált bánásmód elvét figyelembe véve a tehetséggondozás és korrekciós fejlesztés egyaránt megvalósul. Nagy gondot fordítunk az egészséges életmódra nevelésre. Mindennap fogyasztunk gyümölcsöt, zöldséget. Nyugodt, csendes környezetben zárt kertben biztosítja a gyermekek mindennapi mozgáslehetőségét, homokozóval, csúszdával, mászófallal, hintával, ugrálóval, nyáron pancsoló medencével. Angol nyelvvel való ismerkedés játékos formában, napi szinten. 5-7 éveseknek iskola előkészítő foglalkozást tartunk logopédussal együttműködve. Kulturális programjaink között szerepelnek a színház, bábszínház látogatása a helyi Művelődés Házban, állatkerti séta, kirándulások és egyéb „felfedező utak” a helyi sajátosságoknak megfelelően. Fakultatív tevékenység: úszás a szülők igénye szerint. Az óvoda házi orvosa és védőnője rendszeresen ellenőrzi a gyerekeket. A beszédfejlődést – szükség esetén – logopédus segíti, igény szerint pszichológus is rendelkezésre áll. A szülőket rendszeresen tájékoztatjuk gyermekük fejlődéséről – személyiség lap vezetésével alátámasztva. Testvéreknek 10% kedvezményt biztosítunk.