Újfehértó ( + 15km-es vonzáskörzete) - óvoda, magánóvoda, egyházi óvoda, családi napközi - Óvoda Kereső

Szent Bazil Óvoda

VÁROS: Hajdúdorog
CÍM: Szív u. 3.

BEMUTATKOZÁS: Célunk: Alapvető erkölcsi tulajdonságok megalapozása. Olyan istenkép kialakítása a gyermekekben, amely későbbi életükben biztos támaszuk lehet, akihez mindig bizalommal fordulnak, mert megértésre, szeretetre találnak. Bevezetni a gyermekeket a szeretet világába. Bibliai történeteken keresztül megéreztetni Isten gondviselő jóságát. Jézus példamutató életének, tanításainak megismertetése. A keresztény családi nevelés folytatásaként a katolikus értékek erősítése, és kiegészítése, valamint közvetítése a gyermekek által a családba. Célunkat elkötelezett, elhivatott nevelők tudják megvalósítani, akik nem csak szavukkal, hanem minden mozdulatukkal, egész lényükkel közvetítik a keresztény igazságot. A gyermek figyel, veszi jelzéseinket, megérzi hitelességünket. Feladatunk: A meghitt családias légkör kialakítása. A gyermek életkori sajátosságait figyelembe véve megfelelő szemléltető eszközök biztosítása. A tevékenységből adódó lehetőségek kiaknázása a keresztény személyiség kibontakozása érdekében. A gyermek életkori sajátosságait figyelembe véve válasszuk ki az Ószövetségi és Újszövetségi történeteket. A gyermekekhez közelálló és megérthető ünnepek kiemelt ünneplése.

Bárczay Anna Városi Óvoda

VÁROS: Téglás
CÍM: Kossuth u. 72/a.

BEMUTATKOZÁS: Óvodánk, mint tevékenységközpontú programot adaptáló óvoda, nevelési feladatain túl felvállalja a különleges gondozást igénylő gyermekek nevelését is. Így a sajátos nevelési igényű, beilleszkedési magatartási, tanulási zavaros, a tehetséges gyermekek nevelését fejlesztését is.

Aranykapu Óvoda

VÁROS: Hajdúhadház
CÍM: Bercsényi u. 23.

Webcím: www.aranykapuovoda.hu

BEMUTATKOZÁS: Felkészült, elhivatott és sokoldalúan képzett pedagógusok és segítőkész, gyermekszerető dajkák közös munkálkodásának eredménye, hogy biztosítani tudjuk gyermekeink egészséges, sokoldalú fejlődését. Önálló konyhával rendelkezünk, törekszünk minél változatosabb és egészségesebb étrendet biztosítani óvodásainknak. Öt óvodai csoport működik intézményünkben. Vegyes összetételű csoportban neveljük gyermekeinket mind életkor, mind etnikai hovatartozás alapján. Számunkra nincs különbség roma és nem roma származású gyermek között. A tanév során igyekszünk- amennyiben anyagi lehetőségeink engedik-, változatos programokat biztosítani gyermekink számára. A szülőkkel közösen szervezünk kirándulásokat, karácsonyi ünnepséget, farsangot, gyermeknapot, tematikus szülői napokat. Hatalmas udvarunk és igényes játékaink biztosítják gyermekink mozgásigényének kielégítését, harmonikus, összerendezett mozgásuk kialakulását.