Ráckeve ( + 15km-es vonzáskörzete) - óvoda, magánóvoda, egyházi óvoda, családi napközi - Óvoda Kereső

Szivárvány Óvoda

IRÁNYÍTÓSZÁM:
VÁROS: Ráckeve
CÍM: Vörösmarty u. 40.

BEMUTATKOZÁS: Az intézmény a város déli részén található a főút mellett, a Dunához és a központhoz közel. Négy csoport működik az óvodában, ezek osztott vagy részben osztott szervezésűek. Minden óvónő kiemelt feladatának tekinti gyermekeink anyanyelvi nevelését.

Nagyközségi Óvoda

VÁROS: Dömsöd
CÍM: Dózsa u. 27/A.

BEMUTATKOZÁS: Óvodánk nevelési koncepciójának alapja a szeretet, a megértés, megismerés, elfogadás, fejlesztés, az érzelmi biztonságot nyújtó, közvetlen, szeretetteljes, nyugodt, családias légkörben a másság elfogadására nevelő, élménygazdag mindennapok megteremtése. Mindenki fontos, mindenkinek fontos feladatai vannak, mindenki tud újrakezdeni, küzdeni, együtt, egymásért cselekedni-, ha akar. A szép dolgokat meglátni az életben, a természetben, a művészetekben. A rosszakat a jótól megkülönböztetni. Helyes értékítéletet kialakítani magunkról és a bennünket körülvevő világról. Személyes példával elöljárni, a gyermekeket a jó cselekvésre rávezetni, a jótevésre hajlandóvá tenni. Viselkedéssel, jó szóval, jó szívvel összetartásra, egymásnak örömet okozásra nevelni. A világ dolgaihoz örömteli cselekvő hozzáállást kialakítani.