Hajdúdorog ( + 15km-es vonzáskörzete) - óvoda, magánóvoda, egyházi óvoda, családi napközi - Óvoda Kereső

Szent Bazil Óvoda

VÁROS: Hajdúdorog
CÍM: Szív u. 3.

BEMUTATKOZÁS: Célunk: Alapvető erkölcsi tulajdonságok megalapozása. Olyan istenkép kialakítása a gyermekekben, amely későbbi életükben biztos támaszuk lehet, akihez mindig bizalommal fordulnak, mert megértésre, szeretetre találnak. Bevezetni a gyermekeket a szeretet világába. Bibliai történeteken keresztül megéreztetni Isten gondviselő jóságát. Jézus példamutató életének, tanításainak megismertetése. A keresztény családi nevelés folytatásaként a katolikus értékek erősítése, és kiegészítése, valamint közvetítése a gyermekek által a családba. Célunkat elkötelezett, elhivatott nevelők tudják megvalósítani, akik nem csak szavukkal, hanem minden mozdulatukkal, egész lényükkel közvetítik a keresztény igazságot. A gyermek figyel, veszi jelzéseinket, megérzi hitelességünket. Feladatunk: A meghitt családias légkör kialakítása. A gyermek életkori sajátosságait figyelembe véve megfelelő szemléltető eszközök biztosítása. A tevékenységből adódó lehetőségek kiaknázása a keresztény személyiség kibontakozása érdekében. A gyermek életkori sajátosságait figyelembe véve válasszuk ki az Ószövetségi és Újszövetségi történeteket. A gyermekekhez közelálló és megérthető ünnepek kiemelt ünneplése.

7. sz. Óvoda

VÁROS: Hajdúnánás
CÍM: Dorogi út 24.

Webcím: www.hetesovi.atw.hu

BEMUTATKOZÁS: Óvodánk a 7. sz. Óvoda városunk legnagyobb óvodája. Az épületet 1976-ban adták át rendeltetésének tágas terekkel, udvarral, kiegészítő helyiségekkel. Az intézmény mai viszonylatban is modern, korszerű óvodának tekinthető. Belső tere, eltolt egységei 2-2 csoport részére biztosítanak elhelyezkedési lehetőségeket. Óvodánkban 6 csoport működik. Az intézmény 150 gyerek befogadására alkalmas. Az óvoda épülete tágas, komfortos, csoportszobáink világosak, jól berendezettek. A kiegészítő helyiségeket folyosó választja el a csoportszobáktól, valamennyi csoportszobához öltöző és mosdó tartozik. Hiányosságunk a tornaterem vagy tornaszoba, de zárt és fedett területeken is van gyerekeinknek jó mozgáslehetősége. Berendezéseink jó állapotban vannak, megkíméltek.

Csillagvár Óvoda

VÁROS: Hajdúböszörmény
CÍM: Kölcsey Ferenc utca 1.

Webcím: www.csillagvarovoda.hu

BEMUTATKOZÁS: Rendkívül fontosnak tartjuk a szülőkkel való hatékony kommunikációt, együttműködést és szorgalmazzuk aktív részvételüket az óvodai életben. A 3-6 éves gyermek alapvető tevékenysége a játék. Mindennapi tevékenységeinket is ezen keresztül bontakoztatjuk ki, áthatja egész óvodai életüket. A játékba integrált tanulással biztosítjuk a folyamatos fejlődést a gyermekek számára. Kiemelt célunk: a gyermekek széleskörű érdeklődésének felkeltése, és az érdeklődésének megfelelő tevékenységek biztosítása. Nagy hangsúlyt fektetünk azoknak a szociális és értelmi, érzelmi területek tudatos és tervszerű fejlesztésére, melyek biztosítják a gyermekek sikeres iskolai kezdését és beilleszkedésüket. Nevelési elvünk alapja: hogy minden gyermek egyedi és különálló személyiség, amiből adódóan egyéni bánásmódot és saját fejlődési ütemének megfelelő differenciált fejlesztést igényel. Telephelyeink: Hét vezér úti telephely, 4220 Hajdúböszörmény, Hétvezér u. 58. Telefon: 06 52 371 207. E-mail: [removed] Dobó István úti telephely, 4220 Hajdúböszörmény, Dobó István u. 70. Telefon: 06 52 371 424. E-mail: [removed] Tagóvodánk: Hajdúvidi Óvoda, 4086 Hajdúvid, Óvoda u. 15. Telefon: 06 52 217 142. E-mail: [removed]