Miskolc ( + 15km-es vonzáskörzete) - óvoda, magánóvoda, egyházi óvoda, családi napközi - Óvoda Kereső

Meggyeskert Angol-Magyar Kéttannyelvű Minióvoda

VÁROS: Miskolc
CÍM: Meggyesalja u. 31.

Webcím: www.meggyeskert.hu

BEMUTATKOZÁS: 2011-ben elsőként nyitottuk meg Miskolcon angol-magyar kéttannyelvű bölcsődénket (1 éves kortól) és óvodánkat, ahová 3 éves kortól várjuk a gyerekeket. Bölcsődénket és óvodánkat a belváros szívében egy 1500 m2-es parkosított kert övezi, mely játékra, mozgásra alkalmas. A csoportszobák tágasak, világosak, igényesen berendezettek. Intézményünkben a Helen Doron anyanyelvi módszeren alapuló, speciális kéttannyelvű angol-magyar pedagógiai programot fejlesztettük ki. Minden nap két foglalkozást tartunk: egy magyar nyelvűt és egy angol nyelvűt. A programban rögzített magas szintű anyanyelvi képzés mellett angol programunk az angol nyelv anyanyelvi szintű elsajátítását biztosítja speciális, világszerte 25 éve nagy sikerrel alkalmazott, jól bevált program keretén belül. Óvodásainknak heti két Helen Doron angol foglalkozás biztosított.
Vizuális nevelés: képzőművészeti látásmód, illetve készségfejlesztés; kézműves foglalkozások; különböző anyagok és megmunkálásuk megismerése (gyapjú, agyag stb.); színház-, múzeumlátogatások. Zenei nevelés: zenei feladatok; zenei készségek, képességek fejlesztése. Testi nevelés: kiemelt szereppel bír a mindennapos testnevelés (bent vagy az udvaron), ahol 15-20 percben, különböző eszközökkel (kislabda, babzsák stb.) fejlesztjük a gyermekek mozgáskészségét. Környezetünk aktív megismerése: havi rendszerességgel kirándulás; ismerkedés különböző virágokkal, gyümölcsökkel, zöldségekkel az óvoda saját kertjében; biogazdálkodás, saját veteményeskert kialakítása. Matematikai készségfejlesztés: életkori sajátosságoknak megfelelően, nagyobbak esetén az iskolai elvárások figyelembevételével történik.

Miskolci Eszterlánc Néphagyományőrző Óvoda

VÁROS: Miskolc
CÍM: Hadirokkantak útja 14.

Webcím: www.miskolci-eszterlanc.hu

BEMUTATKOZÁS: A befogadó környezet munkáját az intézmény vezetője koordinálja és kontrollálja, általános helyettesei, tagóvoda-vezetők, munkaközösség vezetők segítségével. Arra vállalkoztunk, hogy mind működési, mind pedig szakmai szempontból összehangoljuk a négy tagóvoda tevékenységét. Bár óvodáink épületei között jelentős eltérés van egy közös bennük: kiemelten fontosnak tartjuk, hogy óvodáink épületei esztétikusak, tárgyi eszközeink változatosak és biztonságosak legyenek,figyelembe véve a gyermekek szükségleteit, életkori sajátosságait.