Aszód ( + 15km-es vonzáskörzete) - óvoda, magánóvoda, egyházi óvoda, családi napközi - Óvoda Kereső

Nefelejcs Napköziotthonos Óvoda

VÁROS: Ócsa
CÍM: Dózsa György tér 1

Webcím: www.nefelejcsovoda.hu

BEMUTATKOZÁS: A Nefelejcs Központi Óvoda 8 csoporttal, az adott nevelési évben180-190 fő gyermek, a Napsugár Tagóvoda 4 csoporttal (100-110 főgyermek) működik. Mindkét épületben a gyermekek étkeztetését az óvodákon belül működő saját konyhák biztosítják. Külön gondot fordítunk az egészséges táplálkozásra (többféle zöldség, gyümölcs naponta). Biztosítjuk az ételallergiás gyermekek étkeztetésének feltételeit is. Az intézmény udvara tágas, fákkal szegélyezett, nagy füves területtel rendelkező, az utcai forgalomtól elzárt. Udvarunkon esztétikus fajátékok, homokozók várják a gyermekeket. Minden csoport udvarrészén virágos, zöldséges, közös fűszernövényes kertek vannak kialakítva, melyet a gyermekek a felnőttekkel közösen egész évben gondoznak. A csoportszobák berendezéseiben hangsúlyos a természetes anyagok előtérbe helyezése (gyékényből, vesszőből font egységes játéktartók, fenyőfa bútorok) az esztétikus praktikus élettér kialakítása (élősarok, játékkuckók) . A gyermekek mozgásának fejlesztését viszonylag jól felszerelt tornaszoba biztosítja.