Tököl ( + 15km-es vonzáskörzete) - óvoda, magánóvoda, egyházi óvoda, családi napközi - Óvoda Kereső

Meseház Módszertani Óvoda

VÁROS: Tököl
CÍM: Iskola u. 11/a.

Webcím: www.mesehazovi.hu
BEMUTATKOZÁS: A játékba építjük be az óvodai tanulást, a gyermeki fejlesztés kiinduló pontjait is. Nagyon fontos szerepet tulajdonítunk a gyerekek mozgásfejlődésének, ami a testi és szellemi harmónia megteremtésében kiemelkedő jelentőségű. A mindennapi testnevelés során a gyermekek játszanak, úsznak, kirándulnak és jó lehetőségük nyílik a tornateremben történő foglalkozásokra is. Az eszközökben gazdag tornateremben a mindennapi testneveléssel a gyermekek mozgásigényét maximálisan kielégítjük. Zenére tornáznak és megtanulják a mozgásfejlesztő és tartásjavító gyakorlatokat.

Süni Magánóvoda

VÁROS: Halásztelek
CÍM: Malonyai u. 46

Webcím: www.suniovi.halasztelek.hu
BEMUTATKOZÁS: Minden csoportban 2-2 óvónéni és egy-egy dajka várja a gyermekeket.
Az épületben csoportszoba , öltöző, mosdó, konyha, orvosi szoba, tornaterem, illetve az udvaron korszerű játszótér (homokozó, mászóka, csúszda, hinta) és még sok más játék várja a kis óvodásokat. Sószobánk és sóhómokozónk különböző légúti, illetve asztmás gyerekek közérzet javítására szolgál.
Az óvoda épülete minden szempontból megfelel az óvodás korú gyermekek igényeinek. Szoros kapcsolatot tartunk fenn a szülőkkel és olyan programokat szervezünk amiben ők is aktívan részt vehetnek és ezzel esélyt adunk, hogy betekintést nyerjenek az óvoda életébe (játszóház, farsang, gyereknap, karácsony).

Bukfenc Magánóvoda - esztétikus környezet - családias hangulat - kis csoportlétszám - változatos külön programok!

VÁROS: Budapest XX. kerület
CÍM: Hunyadi János tér 12-14

Webcím: www.bukfencovoda.hu
BEMUTATKOZÁS: Alapítványi óvodánk családi házas környezetben, 2000 óta működik két kis létszámú, legfeljebb 17 fős csoporttal. Miben más intézményünk? Változatos mozgáslehetőségek biztosításával törekszünk az egészséges életmód iránti igény kialakítására. Ezt segíti a 180 m2-es épületünkben található 70 m2-es fedett, padlófűtéses uszoda, ahol hatékony játékos vízhez szoktatásra és úszás tanulására egyaránt lehetőség nyílik. A gyermekeket szezonálisan lovardába visszük, ahol pónikon lovagolhatnak. Hetente tartunk játékos angol foglalkozást a kicsiknek. Hangsúlyosan kezeljük az iskolaelőkészítést. Kis csoportokban szervezve egyéni képességfejlesztésre, tehetséggondozásra és felzárkóztatásra is jut elég idő.  Igény esetén logopédus foglalkozik a fejlesztésre szoruló gyermekekkel. Óvodánk gyermekorvosa és a védőnő kéthetente látogatja a kicsiket. Intézményünk lehetőséget biztosít hitoktatásra is.  Havonta külön programokat szervezünk: pl.: bábszínház, bűvész, játékos hangszerbemutató, koncert, kirándulás, légvár, arcfestés stb. Fakultatív programjaink keretében minden gyermek talál érdeklődésének, tehetségének megfelelő programot. Ilyen tanfolyami lehetőségek óvodánkban: birkózás; karate; úszásoktatás; néptánc; balett, akrobatikus rock and roll, sakk, angol. Ovisaink az intézmény logójával ellátott pólót viselik, ezzel is erősíteni igyekszünk közösségünkben az összetartozás érzését. Családias, szeretetteljes környezetben neveljük, óvjuk a hozzánk járó gyermekeket. A beiratkozás a szabad helyek függvényében egész évben folyamatos.

Csillag-Kert Családi napközi

VÁROS: Szigethalom
CÍM: Belső utca 3.

Webcím: www.csillag-kert.hu
BEMUTATKOZÁS: Családi napközinkben egész évben folyamatos a felvétel, 18 hónapos kortól 14-éves korig. Hétvégi gyermekfelügyelet korosztálytól függetlenül, előre egyeztetett időpontban. A napirendünkben négyszeri étkezés, keddenként mozgásos torna, szerdánként kreatív foglalkozás koruknak megfelelően, csütörtökön együtt sütünk a gyerekekkel. Sok szeretettel várjuk az érdeklődőket, kérdéseikre szívesen válaszolunk.

Narancsliget Magánóvoda

VÁROS: Szigetszentmiklós
CÍM: Narancs u. 5.

Webcím: www.narancsligetovi.hu
BEMUTATKOZÁS: Óvodánk 50 férőhelyes, 2 csoportos. Az óvoda exkluzív színvonalon kialakított 360 m2 alapterületű épületben található, melyet nagyméretű udvar vesz körül. A terület ápolt, gyepesített felülettel, EU biztonsági előírásoknak és szabványoknak megfelelő játszótérrel, árnyas fákkal, fedett úszómedencével, illetve egy árnyékolt játszóterülettel egészül ki. Szolgáltatásaink: napi négyszeri étkezés; napi tornaóra; angol nyelvoktatás; gyermekorvos; védőnő; úszásoktatás; nyáron strandolás; néptánc; tenisz; diszlexia szűrés; kirándulás; mozi, cirkusz, színház, bábelőadás látogatás.