Szigethalom ( + 15km-es vonzáskörzete) - óvoda, magánóvoda, egyházi óvoda, családi napközi - Óvoda Kereső

Csillag-Kert Családi napközi

VÁROS: Szigethalom
CÍM: Belső utca 3.

Webcím: www.csillag-kert.hu
BEMUTATKOZÁS: Családi napközinkben egész évben folyamatos a felvétel, 18 hónapos kortól 14-éves korig. Hétvégi gyermekfelügyelet korosztálytól függetlenül, előre egyeztetett időpontban. A napirendünkben négyszeri étkezés, keddenként mozgásos torna, szerdánként kreatív foglalkozás koruknak megfelelően, csütörtökön együtt sütünk a gyerekekkel. Sok szeretettel várjuk az érdeklődőket, kérdéseikre szívesen válaszolunk.

Német Nemzetiségi Óvoda

VÁROS: Taksony
CÍM: SZENT ANNA TÉR 1.

Webcím: www.taksonyiovi.webnode.hu
BEMUTATKOZÁS: Szeretnénk, ha óvodánkban a gyerekek jól éreznék magukat és szülők nyugodt szívvel hagynák őket nálunk. Programunkat úgy alakítjuk ki, hogy a gyerekek testi és szellemi fejlődését a legmesszebbmenőkig biztosítsa. Programunkban érvényesülnek az innovatív pedagógiai törekvések, ami a régi értékekre alapozva ötvöződik az új kihívások, eredmények által kialakult ismeretekkel. Munkánkban a cél eléréséhez kiemelkedő szerepet kap az érzelmi nevelés. A program kiindulási vonala a környezet megismerésére nevelés és a hagyományok ápolása. Ismereteket nyújtunk a gyerekeknek, tapasztalatok birtokába juttatjuk őket, majd ezekhez zenei, vizuális, matematikai, irodalmi fejlesztő feladatokat kapcsolunk kötetlen, kötött, alkalomszerű vagy rendszeres formában. A gyerekek sokkal alaposabban megjegyzik azokat a dolgokat, amit élményszerű tapasztalatként sajátítanak el, mint amit csak hallanak.  A környezettel való ismerkedés, a környezet megóvása, fejlesztése, a környezettudatos lét iránti igény kialakítása a célunk. Büszkék vagyunk arra, hogy a szülők kérésére óvodánk német nemzetiségi óvoda lett. Minden csoportban folyik német nyelvi nevelés, de a nap bármely szakában hallhat német szót, aki hozzánk belép. Ennek biztosításához óvónőink folyamatosan képezik magukat.

Bukfenc Magánóvoda - esztétikus környezet - családias hangulat - kis csoportlétszám - változatos külön programok!

VÁROS: Budapest XX. kerület
CÍM: Hunyadi János tér 12-14

Webcím: www.bukfencovoda.hu
BEMUTATKOZÁS: Alapítványi óvodánk családi házas környezetben, 2000 óta működik két kis létszámú, legfeljebb 17 fős csoporttal. Miben más intézményünk? Változatos mozgáslehetőségek biztosításával törekszünk az egészséges életmód iránti igény kialakítására. Ezt segíti a 180 m2-es épületünkben található 70 m2-es fedett, padlófűtéses uszoda, ahol hatékony játékos vízhez szoktatásra és úszás tanulására egyaránt lehetőség nyílik. A gyermekeket szezonálisan lovardába visszük, ahol pónikon lovagolhatnak. Hetente tartunk játékos angol foglalkozást a kicsiknek. Hangsúlyosan kezeljük az iskolaelőkészítést. Kis csoportokban szervezve egyéni képességfejlesztésre, tehetséggondozásra és felzárkóztatásra is jut elég idő.  Igény esetén logopédus foglalkozik a fejlesztésre szoruló gyermekekkel. Óvodánk gyermekorvosa és a védőnő kéthetente látogatja a kicsiket. Intézményünk lehetőséget biztosít hitoktatásra is.  Havonta külön programokat szervezünk: pl.: bábszínház, bűvész, játékos hangszerbemutató, koncert, kirándulás, légvár, arcfestés stb. Fakultatív programjaink keretében minden gyermek talál érdeklődésének, tehetségének megfelelő programot. Ilyen tanfolyami lehetőségek óvodánkban: birkózás; karate; úszásoktatás; néptánc; balett, akrobatikus rock and roll, sakk, angol. Ovisaink az intézmény logójával ellátott pólót viselik, ezzel is erősíteni igyekszünk közösségünkben az összetartozás érzését. Családias, szeretetteljes környezetben neveljük, óvjuk a hozzánk járó gyermekeket. A beiratkozás a szabad helyek függvényében egész évben folyamatos.

Mesekuckó Családi Napközi

VÁROS: Dunavarsány
CÍM: Sport u. 9.

Webcím: mesekuckocsana.5mp.eu/web.php?a=mesekuckocsana
BEMUTATKOZÁS: Családi napközink reggel 8 órától délután 4 óráig tart nyitva. Szeretettel várjuk főleg másfél és öt éves kor között a gyermekeket, de megbeszélés alapján kisebb vagy nagyobb gyermekekre is vigyázunk. Az egész napos ellátás tartalmaz napi négy (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna) étkezést, az aktuális napi foglalkozást ill. programot, 8.00-16.00-ig terjedő időszakban. Korábbi érkezés ill. későbbi távozás előzetes megbeszélés szerint, plusz óradíj fizetése ellenében megoldható. A délelőtti ellátás (max. 5 óra időtartamban) tartalmazza a reggelit, a tízórait, az ebédet, és az esedékes programot. Kimondottan csak délutáni itt tartózkodásra is lehetőség van (elsősorban alsó tagozatos iskolásoknak), melyben a nyugodt pihenést vagy leckeírási lehetőséget, uzsonnát és játékot biztosítunk,(max. 4 óra időtartamban, 16.00 -ig ). Későbbi távozás előzetes megbeszélés szerint, plusz óradíj fejében lehetséges.

Narancsliget Magánóvoda

VÁROS: Szigetszentmiklós
CÍM: Narancs u. 5.

Webcím: www.narancsligetovi.hu
BEMUTATKOZÁS: Óvodánk 50 férőhelyes, 2 csoportos. Az óvoda exkluzív színvonalon kialakított 360 m2 alapterületű épületben található, melyet nagyméretű udvar vesz körül. A terület ápolt, gyepesített felülettel, EU biztonsági előírásoknak és szabványoknak megfelelő játszótérrel, árnyas fákkal, fedett úszómedencével, illetve egy árnyékolt játszóterülettel egészül ki. Szolgáltatásaink: napi négyszeri étkezés; napi tornaóra; angol nyelvoktatás; gyermekorvos; védőnő; úszásoktatás; nyáron strandolás; néptánc; tenisz; diszlexia szűrés; kirándulás; mozi, cirkusz, színház, bábelőadás látogatás.