Százszorszép Óvoda

VÁROS: Budapest XIX. kerület
CÍM: Táncsics Mihály u. 9.

Webcím: www.szazszorszep.kispest.hu
BEMUTATKOZÁS:

Óvodánk Kispest központi részén a nagy lakótelepi panelházak és a családi házak találkozásánál helyezkedik el. Az óvoda épülete panel, mely folyamatos javításokra szorul, de nagy előnyünk a tágas udvar, ami a lakótelepi gyermekek számára a mozgáslehetőséget, a mindennapos tartalmas udvari játék lehetőségét biztosítja. Nagy örömünkre sokan az elköltözés után is visszajárnak az óvodánkba, vállalva a többletutazás terhét is, mert itt a gyermek jól érzi magát. Egyre nagyobb számban vannak jelen a kisebbséghez, illetve más népcsoportokhoz (kínai, török, vietnámi stb.) tartozó szülők gyermekei is az óvodában. Óvodánk SNI (autizmussal élő) gyermekeket befogadó intézmény, mely lehetőség, kihívás és nemes feladat is egyben. Hisszük, hogy az óvónő személyisége, módszertani kultúrája meghatározó a gyermekek pozitív érzelmeinek alakításában! Ami nekünk program megszabta kötelesség, az a gyermeknek élmény és játék! Komplex élmények lehetőségének nyújtásával, játékba ágyazott tapasztalatszerzésen keresztül segítjük elő ismereteik bővülését, személyiségük harmonikus fejlődését. Valljuk, hogy a gyermekek a  "kompetencia alapú" program segítségével megtanulják értékelni, szeretni nemzeti és kulturális értékeinket, mélyebben megismerik társadalmi és természeti környezetünket.

Vissza a legutolsó keresés eredményeihez