Ócsa ( + 15km-es vonzáskörzete) - óvoda, magánóvoda, egyházi óvoda, családi napközi - Óvoda Kereső

Nefelejcs Napköziotthonos Óvoda

VÁROS: Ócsa
CÍM: Dózsa György tér 1

Webcím: www.nefelejcsovoda.hu
BEMUTATKOZÁS: A Nefelejcs Központi Óvoda 8 csoporttal, az adott nevelési évben180-190 fő gyermek, a Napsugár Tagóvoda 4 csoporttal (100-110 főgyermek) működik. Mindkét épületben a gyermekek étkeztetését az óvodákon belül működő saját konyhák biztosítják. Külön gondot fordítunk az egészséges táplálkozásra (többféle zöldség, gyümölcs naponta). Biztosítjuk az ételallergiás gyermekek étkeztetésének feltételeit is. Az intézmény udvara tágas, fákkal szegélyezett, nagy füves területtel rendelkező, az utcai forgalomtól elzárt. Udvarunkon esztétikus fajátékok, homokozók várják a gyermekeket. Minden csoport udvarrészén virágos, zöldséges, közös fűszernövényes kertek vannak kialakítva, melyet a gyermekek a felnőttekkel közösen egész évben gondoznak. A csoportszobák berendezéseiben hangsúlyos a természetes anyagok előtérbe helyezése (gyékényből, vesszőből font egységes játéktartók, fenyőfa bútorok) az esztétikus praktikus élettér kialakítása (élősarok, játékkuckók) . A gyermekek mozgásának fejlesztését viszonylag jól felszerelt tornaszoba biztosítja.

Kökörcsin Napközi Otthonos Óvoda

VÁROS: Kakucs
CÍM: Székesi u. 3

Webcím: www.facebook.com/pages/K%C3%B6k%C3%B6rcsin-%C3%93voda-Kakucs/520272634700630
BEMUTATKOZÁS: Tágas aula, minden csoportnak külön szoba, a akadálymentes mosdók és szép játszótér fogadja nap, mint nap a kicsiket.

Szívárvány Napköziotthonos Óvoda

IRÁNYÍTÓSZÁM:
VÁROS: Alsónémedi
CÍM: Szent István Tér 8.

Webcím: www.szivovi.hu
BEMUTATKOZÁS: Mindkét épületünk felújított, jó állapotban lévő, az előírt norma szerinti, esztétikus. Udvaraink teljes felújítása a nyáron fejeződött be. Az udvari játékok a megfelelő számban állnak gyermekeink rendelkezésére az előírások szerintiek. Az udvaron változatos a burkolat a fajátékok gumitégla felületen állnak, nagy árnyas, füves területen mozoghatnak, de betonozott teraszokon is játszhatnak. A csoportszobák berendezése a gyermekek jó közérzetét és tükrözi a csoportban dolgozó óvónők szín és ízlésvilágát. Előttünk álló feladat a tornaterem megépítése, amely az integrált neveléshez, az alapozó terápiához, a gyógytestneveléshez elengedhetetlen.

"Új Bóbita" Óvoda

VÁROS: Dabas
CÍM: Szent István út 34

Telefon: 06 (29) 360-810
BEMUTATKOZÁS: Intézményünkben lehetőséget adunk a nevelési idő keretein belüli rendszeres, akár napi szintű logopédiai-, fejlesztő- és felzárkóztató programokon való részvételre is. Nagy hangsúlyt fektetünk továbbá a szociálisan hátrányos helyzetű családokból érkező gyermekek közössége való illesztésére, speciális fejlesztésükre. Heti rendünkbe rendszeresen beépül még a játékos bibliaoktatás, valamint a speciális zenei képzés, melynek során nagycsoportosaink dobos képzésben is részesülnek a "Dabasi Dobos Ovisok" program keretében. E programnak eredményességét mutatja a dabasi Világzenei Dobfesztivál nyitó műsorszámának nagy sikere, melyet hagyományosan városunk óvodásai adnak elő.

Napraforgó Óvoda

VÁROS: Bugyi
CÍM: Sport u. 1.

Webcím: www.napraforgoovodatitkarsag.hupont.hu
BEMUTATKOZÁS: Intézményünk Bugyi Nagyközségben a fő útvonalaktól, s vasutaktól távolabb, az Ócsa-Kiskunlacháza, a Taksony – Dabas – Kunpeszér közötti utak kereszteződésében található. Épületeink csendes, nyugodt, a nagy átmenő forgalomtól távolabbi környezetben helyezkednek el. Részben önállóan gazdálkodó szerv vagyunk, fenntartónk Bugyi Nagyközség Önkormányzata. Az épületeket esztétikus, fákkal, bokrokkal övezet udvarok veszik körül. Elegendő homokozó, a gyerekek mozgásigényét kielégítő mászókák, hinták, csúzdák stb. találhatóak. 1999. óta az „Óvodai nevelés játékkal, mesével” személyiségfejlesztő nevelési programra épülő Helyi Óvodai Nevelési Programmal dolgozunk. Intézményi keretek között megoldott a logopédiai, fejlesztő és pszichológiai ellátás.