Budapest XXIII. kerület - óvoda, magánóvoda, egyházi óvoda, családi napközi - Óvoda Kereső

III. sz. Összevont Óvoda - Pistahegyi & Béke utcai Óvoda

CÍM: Béke u. 38.

Webcím: www.ovimano.atw.hu
BEMUTATKOZÁS: A III. sz. Összevont Óvoda két tagóvodából álló intézmény. Óvodánk célja, hogy a meleg családi otthonból óvodába lépő gyermekek ehhez hasonló derűs, kiegyensúlyozott, szeretetteljes légkörbe kerüljenek. A gyermekek érzelmi biztonságát az óvónő elfogadó, gondoskodó, befogadó, toleráns és empatikus bánásmódjával teremtjük meg. Minden óvodánkba járó gyermek személyiségének kibontakoztatásához biztosítjuk nevelésük során az emberi és gyermekeket megillető jogokat, alapvető szabadságok tiszteletben tartását, az egyenlő hozzáférés lehetőségét. A csoportok osztatlan, illetve részben osztott korcsoportúak.
Csoportszobáink otthonosak, barátságosak. Jól felszerelt tornatérrel rendelkezünk. Valljuk, hogy a játék az óvodáskorú gyermekek alapvető szükséglete, melyen keresztül képességeik, készségeik fejlődnek.

II. sz. Napsugár Óvoda

CÍM: Grassalkovich út 297

Telefon: (1) 287-3144
Fax: (1) 289-0467
BEMUTATKOZÁS: Napköziotthonos óvoda. 1973. óta a soroksári gyermekekért "élek". Sokakat kötnek hozzám szebbnél szebb emlékek. Nem egy régi óvodásom már saját gyermekét hozza hozzám vissza minden nap. :)

I. Számú Összevont Óvoda

CÍM: Szitás u. 99

Telefon: (1) 287-0095
Webcím: www.hetenegynyelven.hu
BEMUTATKOZÁS: Összevont Óvodáink a XXIII. kerületben SOROKSÁRON, Budapest egyik legfiatalabb, 1995-ben önállóvá vált kerületében találhatóak. Soroksár kertvárosi természeti környezetben a Kis-Duna mentén fekszik. Területén található még a Molnár-sziget és a Péterimajor. Településünk gazdag múltjában szerepet játszott a német ajkú lakosság jelenléte, ezért óvodai nevelésünk során figyelembe vesszük a kisebbségi hagyományápolást. A német nyelvvel való ismerkedésre is lehetőséget biztosítunk jelenleg két tagóvodában (Szitás, Templom 10.). A hét tagóvoda (Csillag, Grassalkovich, Rézöntő(2006 szeptemberéig Gyékény és Stefánia), Szitás, Templom 10., Templom 167.) optimális távolságban, 2-3 utcányira helyezkedik el egymástól Soroksár területén. Minden épületben 2 csoportszoba és a kiszolgáló helyiségek találhatók. Ebből adódóan előnyös az óvodák családias jellege, mert ideális légkört biztosítanak gyermekeink részére.