Alsónémedi ( + 15km-es vonzáskörzete) - óvoda, magánóvoda, egyházi óvoda, családi napközi - Óvoda Kereső

Szívárvány Napköziotthonos Óvoda

IRÁNYÍTÓSZÁM:
VÁROS: Alsónémedi
CÍM: Szent István Tér 8.

Webcím: www.szivovi.hu
BEMUTATKOZÁS: Mindkét épületünk felújított, jó állapotban lévő, az előírt norma szerinti, esztétikus. Udvaraink teljes felújítása a nyáron fejeződött be. Az udvari játékok a megfelelő számban állnak gyermekeink rendelkezésére az előírások szerintiek. Az udvaron változatos a burkolat a fajátékok gumitégla felületen állnak, nagy árnyas, füves területen mozoghatnak, de betonozott teraszokon is játszhatnak. A csoportszobák berendezése a gyermekek jó közérzetét és tükrözi a csoportban dolgozó óvónők szín és ízlésvilágát. Előttünk álló feladat a tornaterem megépítése, amely az integrált neveléshez, az alapozó terápiához, a gyógytestneveléshez elengedhetetlen.

Bukfenc Magánóvoda - esztétikus környezet - családias hangulat - kis csoportlétszám - változatos külön programok!

VÁROS: Budapest XX. kerület
CÍM: Hunyadi János tér 12-14

Webcím: www.bukfencovoda.hu
BEMUTATKOZÁS: Alapítványi óvodánk családi házas környezetben, 2000 óta működik két kis létszámú, legfeljebb 17 fős csoporttal. Miben más intézményünk? Változatos mozgáslehetőségek biztosításával törekszünk az egészséges életmód iránti igény kialakítására. Ezt segíti a 180 m2-es épületünkben található 70 m2-es fedett, padlófűtéses uszoda, ahol hatékony játékos vízhez szoktatásra és úszás tanulására egyaránt lehetőség nyílik. A gyermekeket szezonálisan lovardába visszük, ahol pónikon lovagolhatnak. Hetente tartunk játékos angol foglalkozást a kicsiknek. Hangsúlyosan kezeljük az iskolaelőkészítést. Kis csoportokban szervezve egyéni képességfejlesztésre, tehetséggondozásra és felzárkóztatásra is jut elég idő.  Igény esetén logopédus foglalkozik a fejlesztésre szoruló gyermekekkel. Óvodánk gyermekorvosa és a védőnő kéthetente látogatja a kicsiket. Intézményünk lehetőséget biztosít hitoktatásra is.  Havonta külön programokat szervezünk: pl.: bábszínház, bűvész, játékos hangszerbemutató, koncert, kirándulás, légvár, arcfestés stb. Fakultatív programjaink keretében minden gyermek talál érdeklődésének, tehetségének megfelelő programot. Ilyen tanfolyami lehetőségek óvodánkban: birkózás; karate; úszásoktatás; néptánc; balett, akrobatikus rock and roll, sakk, angol. Ovisaink az intézmény logójával ellátott pólót viselik, ezzel is erősíteni igyekszünk közösségünkben az összetartozás érzését. Családias, szeretetteljes környezetben neveljük, óvjuk a hozzánk járó gyermekeket. A beiratkozás a szabad helyek függvényében egész évben folyamatos.

Meseország Családi Napközi

VÁROS: Dunaharaszti
CÍM: Nádor u. 48.

Webcím: www.meseorszag-csana.hu
BEMUTATKOZÁS: 2007 tavaszán nyitottuk meg elsőként Dunaharasztin a Meseország családi napközit. Saját családi házunkban alakítottuk ki a csoportszobákat, ahol a korosztályoknak megfelelő játékok várják a gyerekeket. (babakonyha, kisházikó, készségfejlesztő játékok) A kerti játszótér egy 800 m2-es kertben helyezkedik el, ahol a gyerekeknek lehetőségük van hintázni, homokozni, csúszdázni, motorozni, rajzolni, az óriási rajztáblánkon, vagy akár felmászhatnak, bemehetnek a kalózvárba, illetve becsengethetnek a mesebeli házikó ajtaján. A kertben van még egy elkerített halastó, és madáretető is, így a gyerekek meg tudják etetni a madarakat, halakat és Benőt, a teknősbékát.